Prej sot ka hyrë në fuqi ndalesa për lëvizje në malet e RMV-së, gjobat prej 1.500 deri në 2.000 euro

Për shkak të rritjes së rrezikshmërisë nga zjarret në hapësirë, Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Ekonomisë së Ujërave *MBPEU) ka miratuar vendim për të ndaluar lëvizjen nëpër mal dhe tokë malore …

RMV, 36 raste të reja me virusin korona, gjithsej 1117 të infektuar, 3 të vdekur

Ministria e Shëndetësisë e Republikës së Maqedonisë së Veriut sot informoi se në 24 orët e fundit janë regjistruar 36 raste të reja të të infektuarve me virusin korona, njofton 10minuta.mk. Me …

Qeveria e RMV-së miratoi dekret: Përmbaruesit nuk do të kryejnë pagesa të detyruara deri më 30 qershor

Qeveria në seancën e 27-të ka miratuar dekret me fuqi ligjore për ndalimin e zbatimit të Ligjit për Përmbarim, me të cilën ndalohet përmbarimi nga ana e përmbaruesve deri më 30 …

Rama: Nga Stambolli ngarkohen armët e mbrojtjes së jetës së pacientëve

Kryeministri i Republikës së Shqipërisë, Edi Rama, ka njoftuar se nga Turqia janë duke u përgatitur mjetet të cilat do t’i vihen në dispozicion Shqipërisë në luftën kundër koronavirusit, transmeton Anadolu …

Turqia kërkon dënime të përjetshme për vrasjen e Khashoggit

Prokurorët turq sot kërkuan dënime të rënda të përjetshme për 18 të akuzuar në vrasjen e vitit 2018 të gazetarit saudit Jamal Khashoggi në konsullatën e Mbretërisë në Stamboll.

Largësia nuk është aspak e këndshme, por Group FaceTime mund të ndihmojë për ta tejkaluar

Të gjithë kanë nevojë për pak qetësi dhe për të qenë vetëm, por qëndrimi në karantinë i ka bërë të mërziten edhe ata që gëzohen, sa herë që miqtë e tyre …

Kërkesa më e lartë ndonjëherë në Google për “maskë fytyre”, derisa frika nga coronavirusi po vazhdon të rritet

Lajmet shqetësuese nga mbarë bota, për përhapjen e shpejtë të coronavitrusit, kanë bërë që secili të mendojë që të sigurojë së paku një maskë fytyre, që të mbrohet nga kjo sëmundje.

Kina e ka larguar nga App Store një video-lojë që simulon përhapjen e pandemive

Video loja që simulon përhapjen e pandemive, ‘Plague In’ ka qenë më e popullarizuara në iOS gjatë muajit të kaluar, pasi njerëzit e shkarkonin që të krahasonin me përhapjen e coronavirusit.

Lirohet çmimi i ‘Jedi: Fallen Order’, një ndër video-lojërat më të mira për Xbox

Xbox One ka vendosur ta lirojë ‘Jedi: Fallen Order’, duke e kthyer në çmimin që e ofronte për Black Friday dhe një ndër video lojërat më të mira, tani mund të …