Prej sot ka hyrë në fuqi ndalesa për lëvizje në malet e RMV-së, gjobat prej 1.500 deri në 2.000 euro

Për shkak të rritjes së rrezikshmërisë nga zjarret në hapësirë, Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Ekonomisë së Ujërave *MBPEU) ka miratuar vendim për të ndaluar lëvizjen nëpër mal dhe tokë malore …

RMV, 36 raste të reja me virusin korona, gjithsej 1117 të infektuar, 3 të vdekur

Ministria e Shëndetësisë e Republikës së Maqedonisë së Veriut sot informoi se në 24 orët e fundit janë regjistruar 36 raste të reja të të infektuarve me virusin korona, njofton 10minuta.mk. Me …

Qeveria e RMV-së miratoi dekret: Përmbaruesit nuk do të kryejnë pagesa të detyruara deri më 30 qershor

Qeveria në seancën e 27-të ka miratuar dekret me fuqi ligjore për ndalimin e zbatimit të Ligjit për Përmbarim, me të cilën ndalohet përmbarimi nga ana e përmbaruesve deri më 30 …

Rama: Nga Stambolli ngarkohen armët e mbrojtjes së jetës së pacientëve

Kryeministri i Republikës së Shqipërisë, Edi Rama, ka njoftuar se nga Turqia janë duke u përgatitur mjetet të cilat do t’i vihen në dispozicion Shqipërisë në luftën kundër koronavirusit, transmeton Anadolu …

Turqia kërkon dënime të përjetshme për vrasjen e Khashoggit

Prokurorët turq sot kërkuan dënime të rënda të përjetshme për 18 të akuzuar në vrasjen e vitit 2018 të gazetarit saudit Jamal Khashoggi në konsullatën e Mbretërisë në Stamboll.

Apple e ka kufizuar shitjen e iPhonëve përmes internetit, shkaku i reduktimit të furnizimit si pasojë e coronavirusit

Numrit të iPhonëve dhe pajisjeve të tjera që mund të blihen së bashku, Apple iu ka vendosur një kufi, pasi si pasojë e coronavirusit është reduktuar furnizimi i zinxhirit të kompanisë.

Coronavirusi: BBC me video që tregon se si duhet ta pastroni celularin tuaj

Përderisa numri i të prekurve me coronavirus vazhdon të rritet në botë, organizata dhe ekspertë të ndryshëm vazhdojnë të japin këshilla se si duhet të sillemi në raport me situatën.

Keni një iPhone të vjetër e të ngadaltë? Apple mund t’ju detyrohet 25 dollarë!

Apple do të paguajë deri në 500 milionë dollarë për ta zgjidhur me marrëveshje procesin gjyqësor ku akuzohet për ngadalësimin e modeleve të vjetra të iPhoneve për t`i shtyrë blerësit të …

Apple ka mundësi të mos e organizojë konferencën e përvitshme WWDC

Për shkak të shpërthimit të coronavirusit, shumë aktivitete teknologjike u anuluan ose u realizuan në mënyrë virtuale gjatë këtij viti, duke përfshirë MWC, F8 të Facebook, Google I/O dhe SXSW.