Prej sot ka hyrë në fuqi ndalesa për lëvizje në malet e RMV-së, gjobat prej 1.500 deri në 2.000 euro

Për shkak të rritjes së rrezikshmërisë nga zjarret në hapësirë, Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Ekonomisë së Ujërave *MBPEU) ka miratuar vendim për të ndaluar lëvizjen nëpër mal dhe tokë malore …

RMV, 36 raste të reja me virusin korona, gjithsej 1117 të infektuar, 3 të vdekur

Ministria e Shëndetësisë e Republikës së Maqedonisë së Veriut sot informoi se në 24 orët e fundit janë regjistruar 36 raste të reja të të infektuarve me virusin korona, njofton 10minuta.mk. Me …

Qeveria e RMV-së miratoi dekret: Përmbaruesit nuk do të kryejnë pagesa të detyruara deri më 30 qershor

Qeveria në seancën e 27-të ka miratuar dekret me fuqi ligjore për ndalimin e zbatimit të Ligjit për Përmbarim, me të cilën ndalohet përmbarimi nga ana e përmbaruesve deri më 30 …

Rama: Nga Stambolli ngarkohen armët e mbrojtjes së jetës së pacientëve

Kryeministri i Republikës së Shqipërisë, Edi Rama, ka njoftuar se nga Turqia janë duke u përgatitur mjetet të cilat do t’i vihen në dispozicion Shqipërisë në luftën kundër koronavirusit, transmeton Anadolu …

Turqia kërkon dënime të përjetshme për vrasjen e Khashoggit

Prokurorët turq sot kërkuan dënime të rënda të përjetshme për 18 të akuzuar në vrasjen e vitit 2018 të gazetarit saudit Jamal Khashoggi në konsullatën e Mbretërisë në Stamboll.

Edhe sportistët e SHBA-së kërkojnë anulimin e Olimpiadës në Tokio

Edhe sportistët e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA), pas australianëve dhe kanadezëve, kërkuan që Lojërat e sivjetshme Olimpike Verore në Tokio të anulohen për shkak të pandemisë së koronavirusit.

Kryeministri japonez paralajmëron shtyrjen e Lojërave Olimpike

Ndërsa bota vazhdon të luftojë me pandeminë e koronavirusit, kryeministri i Japonisë, Shinzo Abe, të hënën nuk përjashtoi mundësinë e shtyrjes të Lojërave Olimpike të vitit 2020.

‘Tur force dhe spostime datash’, kalendar i ri në Formula 1

Pas anulimit të premierës së kampionatit spektakolar të garave me makina në Australi, dhe pas spostimeve të Çmimit të Madh të Kinës, Vietnamit e Bahreinit, në Formula 1 po provojnë të …

Michael Schumacher mund ta humbë titullin si piloti më i mirë në histori të Formula 1

Nico Rosberg ka thënë se Lewis Hamilton është aktualisht vozitësi më i mirë në Formula 1 dhe shumë shpejtë mund të mbajë primatin e më të suksesshmit në histori të garës.