Prej sot ka hyrë në fuqi ndalesa për lëvizje në malet e RMV-së, gjobat prej 1.500 deri në 2.000 euro

Për shkak të rritjes së rrezikshmërisë nga zjarret në hapësirë, Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Ekonomisë së Ujërave *MBPEU) ka miratuar vendim për të ndaluar lëvizjen nëpër mal dhe tokë malore …

RMV, 36 raste të reja me virusin korona, gjithsej 1117 të infektuar, 3 të vdekur

Ministria e Shëndetësisë e Republikës së Maqedonisë së Veriut sot informoi se në 24 orët e fundit janë regjistruar 36 raste të reja të të infektuarve me virusin korona, njofton 10minuta.mk. Me …

Qeveria e RMV-së miratoi dekret: Përmbaruesit nuk do të kryejnë pagesa të detyruara deri më 30 qershor

Qeveria në seancën e 27-të ka miratuar dekret me fuqi ligjore për ndalimin e zbatimit të Ligjit për Përmbarim, me të cilën ndalohet përmbarimi nga ana e përmbaruesve deri më 30 …

Rama: Nga Stambolli ngarkohen armët e mbrojtjes së jetës së pacientëve

Kryeministri i Republikës së Shqipërisë, Edi Rama, ka njoftuar se nga Turqia janë duke u përgatitur mjetet të cilat do t’i vihen në dispozicion Shqipërisë në luftën kundër koronavirusit, transmeton Anadolu …

Turqia kërkon dënime të përjetshme për vrasjen e Khashoggit

Prokurorët turq sot kërkuan dënime të rënda të përjetshme për 18 të akuzuar në vrasjen e vitit 2018 të gazetarit saudit Jamal Khashoggi në konsullatën e Mbretërisë në Stamboll.

Legjenda e Milanit Paolo Maldini dhe djali i tij rezultojnë me Covid-19

Drejtori teknik i klubit italian të futbollit Milan, Paolo Maldini dhe djali i tij Daniel Maldini që luan në ekipin e të rinjve rezultuan pozitiv në testet për koronavirusin e ri …

Hotelet e Ronaldo-s vendosen në ndihmë të luftës me koronavirusin, por kjo s’është e gjitha

Cristiano Ronaldo ndodhet aktualisht në karantinë për shkak ka pasur kontakt me futbollistin Daniele Rugani, i cili rezultoi pozitiv në testin e koronavirusit. Dy ditë më parë, Ronaldo ndau një meshazh sensibilizues …

Katër raste të tjera me koronavirus në klubin e Valencisë

Pas lajmit të sotëm se nga koronavirusi i ri (COVID-19) është prekur qendërmbrojtësi i klubit të futbollit Valencia, Ezequiel Garay, janë konfirmuar edhe katër raste të tjera të infeksionit në klubin e …

Alarm në Premier League/ Trajneri i Arsenalit me koronavirus, disa lojtarë në karantinë

Trajneri i Arsenalit, Mikel Arteta ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Lajmi bëhet i ditur nga mediat britanike, teksa disa lojtarë të Arsenal janë në karantinë.