Prej sot ka hyrë në fuqi ndalesa për lëvizje në malet e RMV-së, gjobat prej 1.500 deri në 2.000 euro

Për shkak të rritjes së rrezikshmërisë nga zjarret në hapësirë, Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Ekonomisë së Ujërave *MBPEU) ka miratuar vendim për të ndaluar lëvizjen nëpër mal dhe tokë malore …

RMV, 36 raste të reja me virusin korona, gjithsej 1117 të infektuar, 3 të vdekur

Ministria e Shëndetësisë e Republikës së Maqedonisë së Veriut sot informoi se në 24 orët e fundit janë regjistruar 36 raste të reja të të infektuarve me virusin korona, njofton 10minuta.mk. Me …

Qeveria e RMV-së miratoi dekret: Përmbaruesit nuk do të kryejnë pagesa të detyruara deri më 30 qershor

Qeveria në seancën e 27-të ka miratuar dekret me fuqi ligjore për ndalimin e zbatimit të Ligjit për Përmbarim, me të cilën ndalohet përmbarimi nga ana e përmbaruesve deri më 30 …

Rama: Nga Stambolli ngarkohen armët e mbrojtjes së jetës së pacientëve

Kryeministri i Republikës së Shqipërisë, Edi Rama, ka njoftuar se nga Turqia janë duke u përgatitur mjetet të cilat do t’i vihen në dispozicion Shqipërisë në luftën kundër koronavirusit, transmeton Anadolu …

Turqia kërkon dënime të përjetshme për vrasjen e Khashoggit

Prokurorët turq sot kërkuan dënime të rënda të përjetshme për 18 të akuzuar në vrasjen e vitit 2018 të gazetarit saudit Jamal Khashoggi në konsullatën e Mbretërisë në Stamboll.

Horoskopi i Susan Miller për muajin janar 2020: Dashi dhe Demi

Eklipset janë rikthyer dhe këtë muaj do të kemi dy të tillë. Kjo do të thotë që do të bëni disa rregullime të çështjet të cilat ndryshojnë me shpejtësi. Pasi të …

Horoskopi i Susan Miller për muajin janar 2020: Binjakët dhe Gaforrja

Shumë planetë janë grumbulluar në shtëpinë e tetë të parave të njerëzve të tjerë, kështu që dukeni mjaft të fiksuar me menaxhimin e parave. Nëse jeni të vetëpunësuar, mund të jeni …

Horoskopi i Susan Miller për muajin janar 2020: Luani dhe Virgjëresha

Duket se keni dëgjuar për një projekt të madh që “shpërtheu” në skenë në fund të muajit të kaluar. Rrallë herë e keni parë veten tepër të zënë në punë. Saturni …

Horoskopi i Susan Miller për muajin janar 2020: Peshorja dhe Akrepi

Mund të keni plane për të lëvizur ose për t’u përqëndruar në pronën e tanishme me një ndjenjë të dukshme pasioni, pasi shumë planetë do të mbushin shtëpinë e katërt të …