Prej sot ka hyrë në fuqi ndalesa për lëvizje në malet e RMV-së, gjobat prej 1.500 deri në 2.000 euro

Për shkak të rritjes së rrezikshmërisë nga zjarret në hapësirë, Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Ekonomisë së Ujërave *MBPEU) ka miratuar vendim për të ndaluar lëvizjen nëpër mal dhe tokë malore …

RMV, 36 raste të reja me virusin korona, gjithsej 1117 të infektuar, 3 të vdekur

Ministria e Shëndetësisë e Republikës së Maqedonisë së Veriut sot informoi se në 24 orët e fundit janë regjistruar 36 raste të reja të të infektuarve me virusin korona, njofton 10minuta.mk. Me …

Qeveria e RMV-së miratoi dekret: Përmbaruesit nuk do të kryejnë pagesa të detyruara deri më 30 qershor

Qeveria në seancën e 27-të ka miratuar dekret me fuqi ligjore për ndalimin e zbatimit të Ligjit për Përmbarim, me të cilën ndalohet përmbarimi nga ana e përmbaruesve deri më 30 …

Rama: Nga Stambolli ngarkohen armët e mbrojtjes së jetës së pacientëve

Kryeministri i Republikës së Shqipërisë, Edi Rama, ka njoftuar se nga Turqia janë duke u përgatitur mjetet të cilat do t’i vihen në dispozicion Shqipërisë në luftën kundër koronavirusit, transmeton Anadolu …

Turqia kërkon dënime të përjetshme për vrasjen e Khashoggit

Prokurorët turq sot kërkuan dënime të rënda të përjetshme për 18 të akuzuar në vrasjen e vitit 2018 të gazetarit saudit Jamal Khashoggi në konsullatën e Mbretërisë në Stamboll.

Anullohet Met Gala 2020

Javën e kaluar, Muzeu Metropolitan i Artit në New York u mbyll përkohësisht pas shqetësimit të shkaktuar nga koronavirusi. Tani, edhe Met Gala 2020 do të shtyhet.

Atletet e bardha që ju duhen këtë pranverë

ë thjeshta, të rehatshme dhe lehtësisht të kombinueshme- atletet e bardha s’kanë nevojë për kombinim! Shkojnë me çdo gjë dhe mund t’i veshim në çdo stinë, por më bukur se gjatë …

Pas skandalit të bujshëm me bluzën raciste, Gucci merr masa të rëndësishme

Pas skandalit të bujshëm me bluzën e tipit balaclava, Gucci ka emëruar për herë të parë shefen e sektorit të diversitetit, barazisë dhe gjithëpërfshirjes, Renée Tirado, e cila më parë ka …

4 mënyra si të kombinoni fustanin më IN të momentit

Që prej vitit të kaluar, fustanet prej sateni, të njohur edhe si fustanet “këmishë nate”, qëndrojnë në modë. Por duhet thënë se për shkak të materialit, vështirë të kombinohen lehtë. Megjithatë …

2 dekadat e fundit: Fustanet më seksi në Oscars

Sot në mbrëmje, do të mbahet ceremonia e 92-të e ndarjes së çmimeve Oscars, në Dolby Theatre, Los Angeles. Përditësimet e fundit, duke filluar nga veshjet në Tapetin e Kuq e …

Çfarë rrobash të blesh nëse vishesh thjesht

Zakonisht, vesh xhinse të zeza, një bluzë të thjeshtë ose një golf dhe një xhaketë. Thuajse çdo ditë të javës vesh një kombinim të tillë, por me rroba të ndryshme. Edhe …

Si ju duket trendi i ri i veshjes së pantallonave?

Hymë drejt e në temë. Në daljen tuaj të radhës, mendoni që pantallonat t’i lidhni me lidhëset e këpucëve apo sandaleve. Tani mund t’ju tingëllojë çuditshëm, por blogere-et mendojnë ndryshe.

Zgjith xhaketën/pallton që është bërë për ty!

Me siguri po mendon të njëjtën gjë si ne. Nëse gjen pallton e jetës mund ta kalosh gjithë dimrin me të veshur! Tani, ideja është të gjesh atë që është bërë …