Prej sot ka hyrë në fuqi ndalesa për lëvizje në malet e RMV-së, gjobat prej 1.500 deri në 2.000 euro

Për shkak të rritjes së rrezikshmërisë nga zjarret në hapësirë, Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Ekonomisë së Ujërave *MBPEU) ka miratuar vendim për të ndaluar lëvizjen nëpër mal dhe tokë malore …

RMV, 36 raste të reja me virusin korona, gjithsej 1117 të infektuar, 3 të vdekur

Ministria e Shëndetësisë e Republikës së Maqedonisë së Veriut sot informoi se në 24 orët e fundit janë regjistruar 36 raste të reja të të infektuarve me virusin korona, njofton 10minuta.mk. Me …

Qeveria e RMV-së miratoi dekret: Përmbaruesit nuk do të kryejnë pagesa të detyruara deri më 30 qershor

Qeveria në seancën e 27-të ka miratuar dekret me fuqi ligjore për ndalimin e zbatimit të Ligjit për Përmbarim, me të cilën ndalohet përmbarimi nga ana e përmbaruesve deri më 30 …

Rama: Nga Stambolli ngarkohen armët e mbrojtjes së jetës së pacientëve

Kryeministri i Republikës së Shqipërisë, Edi Rama, ka njoftuar se nga Turqia janë duke u përgatitur mjetet të cilat do t’i vihen në dispozicion Shqipërisë në luftën kundër koronavirusit, transmeton Anadolu …

Turqia kërkon dënime të përjetshme për vrasjen e Khashoggit

Prokurorët turq sot kërkuan dënime të rënda të përjetshme për 18 të akuzuar në vrasjen e vitit 2018 të gazetarit saudit Jamal Khashoggi në konsullatën e Mbretërisë në Stamboll.

Larja e shpeshtë than duart: Kremrat më të mirë hidratues

Larja e duarve është togfjalëshi më i dëgjuar i ditëve të fundit si masë mbrojtëse ndaj koronavirusit. Sigurisht që larja e shpeshtë dhe përdorimi i dezinfektuesve me bazë alkooli mund t’ju …

Ç’duhet të dini para depilimit me lazer

Shumë vajza dita ditës zgjedhin t’i japin fund “stresit” të përhershëm të depilimin duke zgjedhur metodën më të famshme të momentit. Depilimin me lazer! Pavarësisht tundimit, ka shumë dilema në mendjen …

10 ide origjinale për thonj katrorë

Ka dy lloje njerëzish në botë: Ata që i duan thonjtë me njëfarë maje dhe pikë. Dhe ata që i duan thonjtë katrorë dhe pikë. Secili ka të drejtë, sigurisht, por …

Pse të gjithë në Instagram kanë sy maceje dhe vetulla të ngritura

Nëse keni vrarë ndonjëherë mendjen si ka mundësi që gjithë modelet e Instagramit kanë të njëjtën fytyrë (sy të mëdhenj, buzë të fryra, hundë e vogël, mjekër me majë) – njëfarë …

Këta 10 parfume janë më vjeshtarakë se vetë gjethet e rëna

Nëse blen një parfum dhe s’poston një foto estetikisht të bukur në Instagram të parfumit në fjalë, a e bleve vërtet? Këtë vjeshtë, Instagrami dhe rutina juaj do të mbajë aromë …

Si të dukesh si bebushe me grim natyral

Në epokën e qerpikëve të gjatë, buzëve të theksuara me shkëlqyes dhe fytyrës së konturuar, vështirë të gjesh personazhe të njohur të skenës, ekranit dhe botës së rrjeteve sociale të qëndrojnë …

Ç’thotë ngjyra e flokëve për ju?

Jo më kot jeni fiksuar pas një ngjyre të caktuar flokësh. Edhe nëse nëna natyrë nuk deshi të lindnit bjonde, thirrja juaj e brendshme për të ndryshuar nuk vjen nga hiçi. …