Prej sot ka hyrë në fuqi ndalesa për lëvizje në malet e RMV-së, gjobat prej 1.500 deri në 2.000 euro

Për shkak të rritjes së rrezikshmërisë nga zjarret në hapësirë, Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Ekonomisë së Ujërave *MBPEU) ka miratuar vendim për të ndaluar lëvizjen nëpër mal dhe tokë malore …

RMV, 36 raste të reja me virusin korona, gjithsej 1117 të infektuar, 3 të vdekur

Ministria e Shëndetësisë e Republikës së Maqedonisë së Veriut sot informoi se në 24 orët e fundit janë regjistruar 36 raste të reja të të infektuarve me virusin korona, njofton 10minuta.mk. Me …

Qeveria e RMV-së miratoi dekret: Përmbaruesit nuk do të kryejnë pagesa të detyruara deri më 30 qershor

Qeveria në seancën e 27-të ka miratuar dekret me fuqi ligjore për ndalimin e zbatimit të Ligjit për Përmbarim, me të cilën ndalohet përmbarimi nga ana e përmbaruesve deri më 30 …

Rama: Nga Stambolli ngarkohen armët e mbrojtjes së jetës së pacientëve

Kryeministri i Republikës së Shqipërisë, Edi Rama, ka njoftuar se nga Turqia janë duke u përgatitur mjetet të cilat do t’i vihen në dispozicion Shqipërisë në luftën kundër koronavirusit, transmeton Anadolu …

Turqia kërkon dënime të përjetshme për vrasjen e Khashoggit

Prokurorët turq sot kërkuan dënime të rënda të përjetshme për 18 të akuzuar në vrasjen e vitit 2018 të gazetarit saudit Jamal Khashoggi në konsullatën e Mbretërisë në Stamboll.

Anullohet Met Gala 2020

Javën e kaluar, Muzeu Metropolitan i Artit në New York u mbyll përkohësisht pas shqetësimit të shkaktuar nga koronavirusi. Tani, edhe Met Gala 2020 do të shtyhet.

Ky çift spanjoll u martua në ballkon sepse dasma iu anullua prej pandemisë

Pasi një vit planifikim, gjithçka shkoi për dreq: lule të freskëta që dekoronin ambientin, karta me emrat e 190 të ftuarve dhe fustani i qepur në perfeksionin për nusen. Alba Diaz …

Shihni pak shtëpinë e pushimeve të Kylie-it

Pavarësisht përpjekjeve, është e pamundur të mos i kthehemi fotove të fundit që Kylie Jenner ka postuar në Instagram. Aktualisht ajo dhe mikeshat e saj të ngushta po jetojnë ditët më …

Ku t’i fshihni sendet me vlerë në shtëpi

Gjithë qëllimi i fshehjes së sendeve me vlerë është që të mos gjenden lehtësisht nga hajdutët. Sidoqoftë, kur e mendon, s’është aq e thjeshtë të gjesh një vend. Rekomandohet t’i fshihni …

Larja e shpeshtë than duart: Kremrat më të mirë hidratues

Larja e duarve është togfjalëshi më i dëgjuar i ditëve të fundit si masë mbrojtëse ndaj koronavirusit. Sigurisht që larja e shpeshtë dhe përdorimi i dezinfektuesve me bazë alkooli mund t’ju …

Si po e përballojnë koronavirusin të pasurit dhe të famshmit

Koronavirusi nuk dallon mes klasave shoqërore, profesioneve apo racave, por gjatë një pandemie, siç tha dikur F. Scott Fitzgerald, të pasurit “janë ndryshe nga unë dhe ti.”

Atletet e bardha që ju duhen këtë pranverë

ë thjeshta, të rehatshme dhe lehtësisht të kombinueshme- atletet e bardha s’kanë nevojë për kombinim! Shkojnë me çdo gjë dhe mund t’i veshim në çdo stinë, por më bukur se gjatë …